Usled povećanog broja telefonskih poziva poslednjih dana, nismo u mogućnosti da na sve pravovremeno odgovorimo. Preporuka je da klijenti pošalju e-mail na upit@mitos.rs, na mailove odgovaramo i van radnog vremena.
Vila Filaktos Limenaria se nalazi na uzvišenju, na oko 300 metara udaljenosti od plaže i oko 800 metara od centra mesta. U svojoj ponudi ima 3+1 apartmane koji imaju standarne ležajeve sa fiokom na izvlačenje u dnevnoj i francuski ležaj u spavaćoj sobi. Pojedini smeštajni kapaciteti imaju terase sa pogledom na more.
Doplata za klima-uredjaj iznosi 5€ dnevno.
SADRŽAJ:
dvorište, otvoreni bazen, suncobrani i ležaljke pored bazena
SADRŽAJ SOBE:
kupatilo, mini-kuhinja, klima-uredjaj, TV, terasa sa garniturom za sedenje
10% popusta za rezervacije i 30% uplate do 15/04/2021
DODATNI POPUSTI ZA RANE UPLATE, LETO 2021
10% popusta za rezervacije do 24/04/2021
Cene su izražene u eurima (€), dnevno po osobi. Usluga Najam bez ishrane.
tip smeštaja (max. osoba)
po osobi
30.04-05.06
26.09-31.10
06.06-30.06
10.09-25.09
01.07-09.09
minimum noćenja
2
3
5
superior apartman SSV (4)
✓
31
46
60
deluxe apartman SSV (4)
✓
36
53
73
popust:
prvo dete 3-5.99 god
drugo dete
3-5.99 god
prvo / drugo dete 6-11.99 god
treća odrasla osoba
100%
60%
60%
50%
100%
60%
60%
50%
100%
60%
60%
50%
bus prevoz
odrasli
deca 0-11.99
70
60
70
60
70
60
3
SMEŠTAJ:
AUTOBUSKI PREVOZ TASOS 5, 10 i 15 noćenja:
Povratna autobuska karta Beograd - Tasos:
odrasli - 70€, deca do 9.99 godina - 60€. Cena autobuske karte u jednom smeru 45€.
Polazak autobusa na svakih pet (5) dana, mogućnost uplate autobuskog prevoza na 5, 10 ili 15 noćenja. Polazak autobusa je dan ranije od početka smene, u 14:00 časova, sa BAS-a (Beogradske Autobuske Stanice - mapa), a smene su:
23/05, 02/06, 12/06, 17/06, 22/06, 27/06, 02/07, 07/07, 12/07, 17/07, 22/07, 01/08, 06/08, 11/08, 16/08, 21/08, 26/08, 31/08, 05/09, 10/09, 15/09, 20/09
Doplata za autobuski prevoz: Subotica +25€, Kikinda +20€, Zrenjanin i Novi Sad +20€, Pančevo +10€.
Cena trajekta Keramoti - Limenas - Keramoti je uključena u cenu autobuskopg prevoza.
Peronska karta BAS nije uključena u cenu autobuskog prevoza, doplata 50din po osobi.
NAPOMENE:
boravišna taksa: privatan smeštaj i hoteli 1*, 2*- 0.5€, hoteli 3* - 1.5€, hoteli 4* - 3€, hoteli 5* - 4€.
Plaćanje boravišne takse se vrši na recepciji hotela ili apartmana.
U smeštajnim jedinicama nije dozvoljeno prženje ribe. Obratite se predstavniku agencije koji će Vas uputiti do najbližeg prostora za spremanje ribe na otvorenom.
Agencija organizator ne može garantovati brzinu niti dostupnost interneta u objektima (sobama) gde je internet naveden kao besplatna usluga. Ukoliko je usluga interneta navedena kao dodatno plativa, plaća se na recepciji hotela i kvalitet usluge garantuje isključivo hotel.
Usled nedovoljnog broja gostiju u sezoni, ili propisanih mera za suzbijanje pandemije COVID-19, objekat zadržava pravo da, bez prethodne najave, uskladi uslugu servisa hrane broju gostiju, odnosno smanji kapacitete smeštajnih sadržaja.
Hotelski popusti za rane/kasne uplate se odnose na osnovnu uslugu hotela - ne odnose se na doplatu ishrane, osim ako u ponudi nije iskazano da hotelski popusti važe i za doplate. Dodatni popusti za rane/kasne uplate se odnose isključivo na osnovnu uslugu hotela, ne odnose se na iskazane doplate ishrane i boravka.
Skraćenice u tipu smeštaja: SV - pogled more, SSV - bočni pogled more, PSV - panoramski pogled more, FSV - frontalni pogled more, PV - pogled bazen, LV - pogled na prirodu, GV - pogled bašta, MV - pogled planina, CV,TV - pogled grad, BV - pogled zaliv, PR - prizemlje, NP - nisko prizemlje ili suteren, PT - prolazna terasa, IT - izdvojena terasa, PP,PZ - pogled pozadi/zid, PPool - privatan bazen, ShPool - zajednički bazen, PGr - privatna bašta
Limenaria se nalazi na jugozapadu ostrva i predstavlja drugi po veličini grad na ostrvu. Udaljena je od Potosa oko 5km, a od Limenasa oko 40km. Danas ima oko 3000 stanovnika. Za simbol Limenarije smatra se Palataki, „mala palata“ koja se nalazi na uzvišenju iznad grada. Izgradjena je davne 1903.godine i predstavljala je sedište kancelarija nemačkog preduzeća „Speidel“ čija je delatnost bila iskopavanje rudnika u Limenariji. Zgrada je napuštena 1963.godine i do danas nije restaurirana.
Limenarija ima dve peščane plaže. Jedna je u centru grada i manja, dok je druga na zapadnoj strani grada i duga je 2km. Plaže su uredjene sa ležaljkama i suncobranima, a ima prostora da postavite svoj peškir. Na plaži takodje postoje tuševi i kabine, barovi, taverne i restorani, a postoji mogućnost za razne sportove na vodi.
Limenarija može poslužiti kao dobra polazna tačka za obilazak ostrva. U blizini se nalaze i jedne od najlepših plaža ostrva: Tripiti, Pefkari, San Antonio, Ros Gremos, Atspas, Notos, Psiliamos. Takodje možete obići i okolna sela Teologos, Marijes, mesto Skala Marion kao i fabriku zlata Iris Gold na samo 2km udaljenosti od grada.
Gradić je podeljen na dve pešačke zone koje se nalaze levo i desno od ulice koja se od magistrale spušta ka moru. Na levoj strani šetališta ima dosta suvenirnica, prodavnica, poslastičarnica i restorana, dok je desni deo lepši i mirniji i ima dosta taverni sa tradicionalnim grčkim specijalitetima. Nakon taverni nailazi se na mostić preko kanala iza kojeg se nalaze hoteli koji imaju male bašte tik uz more. U gradu takodje ima i marketa, internet kafea, ambulanta, kafe barova... Limenarija se može preporučiti turistima koji vole duge šetnje pored mora, uživanje u restoranima uz muziku i šum mora, a za one željne provoda Potos je na samo 5km udaljenosti.
Limenarija je najpopularnija destinacija na Tasosu za putnike turiste koji na put kreću iz Srbije. Odlikuje ju je predivna peščana plaža dužine oko dva kilometra, bezbroj prodavnica široke potrošnje, butika, kafića i taverni. Dovoljno je velika da ugosti sve goste i da svako nadje svoj odmor, da li to bili izlasci uveče ili malo mirniji porodični odmor, daleko od buke, na svom delu plaže.
Limenaria se nalazi u blizini dva jednako lepa i poznata letovališta, Potosa i Pefkarija, oba poznata našim turistima, jedno po plaži, drugo po animaciji za najmladje.
Godinama bez prestanka raste popularnost Tasosa, a tako rastu i cene smeštaja i usluga. Ostrvo Tasos nema Lidl, ima nekoliko mega marketa koji nude robu po malo povoljnijim cenama nego lokalne prodavnice. Zbog popularnosti ostrva, za sezonu 2021 putnicima preporučujemo rani buking smeštaja, već pre sajma turizma većina smeštaja je prodata.
Turistička agencija Mitos Travel Beograd
Majke Jevrosime 4, Beograd
mail: upit@mitos.rs
cene na sajtu su informativnog karaktera, važeća je ponuda dobijena putem maila ili u prostorijama agencije.